Лекар нападнат во Кавадарци

/

Вчера во ОВР Кавадарци, лекар од Итна медицинска помош од Кавадарци пријавил дека околу 11 часот, додека бил на работа заедно со неговиот медицински тим и вршеле интервенција на улица „Браќа Џунови“, бил физички нападнат од Џ.Д.(31). За ова попладнево информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.свд/сИзвор:zoom.mk

Претходна статија

Камчев останува во притвор, судот ја одби понудената гаранција

Следна статија

Холштајн: Веб-страницата за добивање германска работна виза во првите неколку часа имала над 50.000 прегледи

Најново од Вести