ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ОД 16 ДО 22 СЕПТЕМВРИ

Овен
Овој период Меркур ќе влијае на комуникацијата и ќе бидете мотивирани да разговарате повеќе со вашата сакана личност. Обидувањето да ги балансирате работите во вашата врска е сега главен приоритет и навистина сакате да постигнете хармонија и позитивни вибрации со партнерот. На крајот на неделата, може да се чувствувате несигурни кога ќе разговарате за одредена тема. Вашите желби и цели се важни, затоа не чувствувајте вина затоа што сакате да зборувате за нив.

Бик
Оваа недела ќе имате доволно енергија за да го извршите секое задоволство што го сакате во животот. Марс се движи низ вашиот сектор за романса, што ќе го направи вашиот живот уште поинтересен. Доколку сте во врска, ќе уживате во одлични моменти со вашиот партнер кој ќе се грижи за вас на секој можен начин.

Близнаци
Драги близнаци, зошто се однесувате одбрамбено против вашата сакана личност? Бидете внимателни што правите затоа што ваквото однесување ја саботира вашата врска. Не значи дека сѐ ќе биде исто како во вашите минати врски. Вие се чувствувате несигурни за тоа како да продолжите напред. Одговорот? Чекор по чекор.

Рак
Кога станува збор за решавање на семеен проблем, нема да има контроверзни ситуации со вашата сакана личност. Колку и да се обидувате да ги смирите работите, изгледа дека вашата половина не е отворена за какви било компромиси. Ова може да ве натера да се откажете од сè. Начинот како комуникацијата ќе тече помеѓу вас, ќе биде вашето црвено знаме на кое ќе треба да обрнете внимание. Оние од вас кои се зближиле со нова личност заедно ќе уживаат во пријатни моменти.

Лав
Целиот ваш романтичен свет се заснова на вашата вера и вашата фантазија за љубовта, и тоа е она што ве радува. Јупитер, кој сега е во вашиот љубовен сектор, ќе заземе добар став против Нептун. Во одреден момент, можеби ќе треба да направите проверка на реалноста што сега ја занемарувате. Сè што сакате е да уживате во моментите.

Девица
Сатурн минува низ вашиот љубовен сектор. Ако веќе долго време немавте сериозен партнер до вас, веројатно веќе сте свесни за тоа каков сакате да привлечете кон самите себе. Сите добри работи вреди да се чекаат, а вашите може да бидат во текот на оваа недела. Претставниците зафатените Девици, оваа недела ќе можат да постигнат поголема хармонија со половината.

Вага
Вашиот љубовен живот оваа недела ќе биде интересен и динамичен. Многу е можно вашата половина да ви одземе некои од вашите функции и одговорности. Првично, ова ќе направи да се чувствувате малку разочарани, но подоцна може да го почувствувате сето тоа како олеснување.

Скорпија
Скорпии, вие ќе трошите пари за романтични задоволства. Дали се обидувате да купите љубов или да инвестирате во вашата половина? Има разлика, затоа бидете искрени со себе и немојте да бидете измамени.

Стрелец
Оние од вас кои неодамна се запознавте со некого, ќе добиете поддршка од таа личност по една или друга материја. Тој или таа може да ги помести планините од вашиот пат. Ако веќе сте во врска, можеби имате поинакво расположение од романтична енергија во неделата. Вашиот партнер може да ве критикува за беспотребното трошење на пари.

Јарец
Оваа недела ќе се чувствувате како животот конечно да се движи во согласност со планот на кој се фокусирате со месеци. Некои од вас може да започнат врска со посебна личност, да започнат да преземаат нови одговорности во животот. Не се сомневајте во секој момент, и искусете ги добрите емоции.

Водолија
Водолијата која е во врска може да биде малку разочарана. Причината за ова се различните духовни погледи со саканата личност. Дали тој или таа ве натера повторно да се чувствувате запоставени? Ако вашето мислење честопати е „нечуено“, сега ќе сакате да зборувате повеќе за вашата врска и навистина да бидете разбрани.

Риба
Марс се движи низ секторот на вашата врска и тоа ќе доведе до искри и страст. Вашиот/та сакан/а ќе ве изненади, особено во спалната соба, дозволувајќи ви да достигнете ново ниво во вашата врска. Дури и ако сте имале несогласувања во последните денови, ќе можете да ги надминете.