Маглата утрово ги замагли овие патни правци, внимавајте ако патувате

//

Голема магливост е присутна на повеќе патни правци утринава. Намалена видливост ќе ве дочека ако тргнете на пат кај Маврово, Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража. Таму видливоста е  од 50 до 100 метри… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Десет години од хеликоптерската несреќа кај Блаце

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедно притворените мора да бидат ослободени

Најново од Вести