Македонија до 18 години ќе одигра два натпревари против Бугарија во Скопје

Македонската репрезентација до 18 години ќе одигра два контролни натпревари против Бугарија до 18 години. Дуелите ќе се одиграат на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје на 15. мај (17:00 часот) и 17. мај (11:00 часот). Селекторот на Македонија до 18 години, Добринко Илиевски прати повик до следните фудбалери:

Македонија до 18 години: Методија Велковски (Вардар), Давид Денковски (Академија Пандев), Бесир Рамадани (Шкупи), Филип Антовски (Вардар), Стефан Наумчески (Вардар), Марко Шимуновиќ (ИМР Раковица, Србија), Филип Алексовски (Македонија Ѓ.П.), Џејми Перчески (Дурен, Германија), Ангел Страторски (Горица, Словенија), Даниел Павлев (Киево, Италија), Марио Наумоски (Победа), Кире Трпчевски (Њу Старс), Бесник Ферати (Шкупи), Енис Фазлагиќ (Шкендија), Бојан Колевски (Вардар), Томче Гроздановски (Кожув), Давид Тошевски (Работнички), Марко Ѓорѓиевски (Борец). Јакуп Бериша (Вардар), Дарко Чурлинов (Келн, Германија), Филип Стојановски (Академија Пандев);Слични Објави