Македонски граѓани се уште се вакцинираат во Врање, досега ревакцинирани над 11 илјади

/

Во текот на вчерашниот ден во Врање се вакцинирале тројца граѓани на Македонија, а од почетокот на имунизацијата во овој град во Србија во спортската сала првата доза е аплицирана на 13.657 македонски државјани, јавува МИА.

Според порталот Врање њуз, втората доза во Врање ја примиле 11.966 македонски државјани.

Севкупно, убедливо најчесто е аплицирана кинеска вакцина Синофарм, пред Фајзер, Спутник и АстраЗенека.Извор: zoom.mk

Претходна статија

Се заканувал на кандидат за градоначалник на Прилеп, па заврши осум дена во притвор

Следна статија

ДИК: Гласањето денеска до овој момент се одвива без проблеми, ќе трае до 17 часот

Најново од Вести