МАЖ ОТВОРИ ОГАН ПО ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО СИЕТЕЛ

//

Автомобил удри во група демонстранти во Сиетл.

Како што објавија американските медиуми, возачот го напуштил атомобилот и почнал да пука.

Тој е приведен од страна на властите.

При инцидентот повреден е еден човек кој е пренесен во болница.Извор: makfaxПретходна статија

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС СЕ ВРАЌА ВО СКОПЈЕ, КУМАНОВО, ШТИП И ТЕТОВО

Следна статија

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДЕ НОВИ ПРАВИЛА ЗА ПАТНИЦИТЕ

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи