МБП ОДДАДЕ ПОЧИТ ПРЕД НАЈГОЛЕМИОТ МАКЕДОНСКИ СИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

/

Делегација на Здружението за Македонско-Бугарско пријателство-Скопје предводена од претседателот Столе Велков, на 4 февруари, оддаде почит пред ликот и делото на великанот на македонската револуционерна борба Гоце Делчев, со положување на свежо цвеќе пред неговото вечно почивалиште во црквата „Св Спас“.

Претходна статија

ЃОРЃИЕВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРА ЗА ЗЛОУПОТРЕБАТА СО СЛУЧАЈОТ „МОНСТРУМ“

Следна статија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ КОНТРОЛИРАНА ОД ГРУЕВСКИ СО ГОДИНИ ГИ ТРУЕЛА ГРАЃАНИТЕ СО ОПАСЕН МЕДИЦИНСКИ ОТПАД

Најново од Вести