Мицкоски: Имаме ново парламентарно мнозинство!

/

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави дека имаат ново парламентарно мнозинство.

„Новата иднина доаѓа, ново време и нова надеж. Не чекаат силни предизвици, свесни и благодарни за поддршката заедно ќе успееме. Македонија ќе успее! Имаме ново парламентарно мнозинство“, посочи Мицкоски.Претходна статија

Под знак прашалник останувањето на Беса во Влада – Ахмети го нарече притисок, Тачи вели дека пратениците на Беса се на СДСМ

Следна статија

Уценувале бизнисмен за 75.000 евра – приведени вработен во АНБ и обвинет за „27 април“

Најново од Вести