МИЦКОСКИ: ВМРО-ДПМНЕ ГИ ПОЗДРАВУВА И ПОДРЖУВА МИРНИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, НО ЗАСЕГА ЌЕ ДЕЛУВА ИНСТИТУЦИОНАЛНО

//

ВМРО-ДПМНЕ ќе делува институционално, но не ја исклучува можноста за организирање на собири и протести против капитулантското дело на Заев и Димитров-изјави Христијан Мицкоски во емисијата „Само вистина“ на Канал 5. Мицкоски додаде дека неговата партија ги поздравува сите мирни протести против Договорот со Грција но подвлече дека ниту еден протест што станал дел од одредено насилничко сценарио нема да добие подршка од ВМРО-ДПМНЕ.

Претходна статија

МИЦКОВСКИ НЕ ДАДЕ ДИРЕКТЕН ОДГОВОР ДАЛИ НЕГОВАТА ПАРТИЈА ЌЕ ГО БОЈКОТИРА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО

Следна статија

МИЦКОСКИ: ЌЕ ДОЖИВЕЕМЕ НОВО РАЗОЧАРУВАЊЕ НА САМИТОТ НА НАТО, ДИМИТРОВ ТРЕБА ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Најново од Вести