Мицкоски: Заев е примитивец, Шилегов аплаудираше додека тој сексистички се обрати кон Данела Арсовска

/

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на ТВ21 посочи дека премиерот Зоран Заев е примитивец, додека пак актуелниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов аплаудирал додека Заев сексистички се обратил кон независната кандидатка за градоначалник Данела Арсовска.

Тој додава дека не ги знае околностите за неприсуството на Арсовска во вчерашното соочување на ТВ21 со против кандидатот Петре Шилегов, но кога тој би бил на нејзино место би размислил дали би дебатирал со, како што вели, една ваква личност.Претходна статија

Во тек се обуки за претседатели и заменици претседатели на избирачките одбори

Следна статија

Радев: За нас е важно меѓу младите од Република Северна Македонија да не се влева омраза кон Бугарите

Најново од Вести