Мицковски: ВМРО-ДПМНЕ е против промена на Уставот и уставното име

//

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски во синоќешното интервју за МТВ, осврнувајќи се на актуелните случувања во процесот на решавање на спорот со Грција, изјави дека тој лично и партијата се против промена на Уставот што ќе значи промена на уставното име. Мицковски рече дека ВМРО-ДПМНЕ во моментов е надвор од процесот за решавање на прашањето за името бидејќи никој не ги поканил да биде дел од процесот, ниту има каква било информација што се случува официјално, ниту неофицијално… (Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Крајната десница во Полска- шанса и закана за владејачката гарнитура

Следна статија

Владата ја одобри првата гринфилд инвестиција од Планот за економски раст

Најново од Вести