Министерот за здравство, д-р Венко Филипче се сретна со амбасадорот на Израел

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче денеска се сретна со амбасадорот на Израел во Република Македонија, Н.Е Дан Орјан.
Посебен акцент на средбата беше ставен на можноста за размена на доктори и друг медицински персонал, со цел меѓусебна размена на искуства и воведување нови методи во работата на јавните здравствени установи.Претходна статија

На кого може да смета Русија во Европа?

Следна статија

Судењето за „Топлик“ одложено за 8 март

Најново од Разно