МУСЛИУ: НА ИЗБОРИ МОРА ДА ОДИМЕ!

/

Политичкиот аналитичар Алберт Муслиу во изјава за „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ порача дека нашата земја добро се справува со пандемијата на корона вирусот, така што најавените избори треба да се одржат, пренесува Фокус.

„Мислам дека барањето да се одложуваат изборите е причината која што ја напоменав претходно – Македонија добро се справи со пандемијата, а тоа и граѓаните го мислат. Ние укажувавме дека ќе имаме остра кампања и пред пандемијата и кај албанските политички партии никоја не може да го предвиди резултатот. Бројот на гласачите кои поради КОВИД-19 се вратија во Македонија е голем и тоа може на крајот да одлучи за победникот“, истакна Муслиу.Претходна статија

НА ДВЕ ПЛАЖИ ВО ЦРНА ГОРА ЛЕЖАЛКИТЕ ЌЕ ЧИНАТ 120 ЕВРА

Следна статија

НОВИ ЖАРИШТА ВО КИНА И ЈУЖНА КОРЕЈА, ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ ВО ВУХАН

Најново од Вести