MВР со акција за казнување возачи со затемнети стакла

/

Министерството за внатрешни работи минатата недела спровело контрола за санкционирање возила на кои им се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), при што санкционирани биле 25 возачи.

Од Министерството порачуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.Претходна статија

СДСМ: Ја нудиме најдобрата понуда, јасна идеја и јасен план за развој на секој град

Следна статија

Регистрирани 112 нови случаи на коронавирус, починаа 13 лица

Најново од Вести