|

На граничниот премин „Богородица“, се чека околу еден час

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Како што известува АМСМ, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата, освен на ГП Богородица каде задржувањето e околу 1 час.

Слични Објави