Надал ја прескокна и втората пречка, пласман во следното коло на АО обезбедија и Цонга и Чилиќ

/

Шпанецот, Рафаел Надал, ја прескокна и втората пречка на Австралија Опен (АО), откако славеше нова победа без изгубен сет против Леандро Мајер со 3-0 (6-3, 6-4, 7-6/4). Во следното коло за противник Надал ќе го има Босанецот Џумхур.

Рафа првпат го одзеде сервисот на противникот во четвртиот гем и до крајот со рутинска игра го освои сетот со 6-3. Вториот сет започна со нов брејк на Надал, кој беше доволен за освојување на истиот со 6-4 и водство од 2-0. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Уапсен агент на ЦИА – продавал тајни на Кина

Следна статија

Македонија против Германија за прво место во групата на ЕП

Најново од Вести