Надреалистички цртежи на влијателни личности

/

Уметникот Скот Шејдли создава забавни илустрации на луѓе кои некако влијаат врз историјата и размислувањето во светот. Погледнете го неговиот необичен поглед кон нив:

This slideshow requires JavaScript.Претходна статија

15 идеи за маникир со темни нијанси

Следна статија

Кога е време за неверство?

Најново од Магазин