Намалени водостоите на реките во Македонија

/

Водостоите на Вардар кај Јегуновце и на Сатеска кај Ботун се за повеќе од четири пати пониски од вообичаениот за јануари, а речиси тројно пониско ниво од просечното има и Црна Река кај Новаци… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Османи утре ќе има средба со Коѕијас во Атина

Следна статија

Кина на чекор до целосна забрана на копачите на криптовалути

Најново од Вести