НИКОЛОВСКИ ТВРДИ ДЕКА ВЛАСТА НЕ ДОЗВОЛИЛА НА ДЕЛЕГАЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ ДА ПОЛОЖИ ВЕНЕЦ НА СПОМЕНИКОТ МАКЕДОНИУМ

/

„Сакам да истакнам дека почитувајќи го големиот национален празник делегација голема на ВМРО-ДПМНЕ како што гледате позади мене е тука да оддаде почит, но очигледно на власта не и се допаѓа постоењето на ВМРО-ДПМНЕ и затоа утрово бевме спречени да положиме венец на Споменикот Македониум на гробот на Никола Карев а исто така ни беше оневозможено да се упатиме и кон Слива и моравме во приватна организација да одиме на двете места.“, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, од Мечкин Камен.

Претходна статија

СПАСОВСКИ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ ЗА МИРНАТА И ДОСТОИНСТВЕНА ПРОСЛАВА НА МЕЧКИН КАМЕН

Следна статија

НА КОЧАН МУ СЕ СЛОШИЛО ВО ИДРИЗОВО-ДОБИЛ ИНЕКЦИЈА

Најново од Вести