Нов тим бугарски пожарникари доаѓа во Пехчево

Нов тим од девет пожарникари од Смолјан замина за Република Северна Македонија за да помогне во гаснењето на пожарите, јави дописникот на МИА од Софија.

Првите четири тима бугарски пожарникари со противпожарна опрема од градот Смолјан на Родопите заминаа за С Македнија на 4 август. Тие ги гасеа пожарите во реонот на градовите Делчево и Пехчево.Извор: alsat.mk

Претходна статија

На денешен ден бугарските комунисти ја носат одлуката за македонизација на пиринскиот дел на Македонија

Следна статија

Кој сака во кафана нека се вакцинира, во спротивно нема да може да влезе

Најново од Вести