НОВИ 149 СМРТНИ СЛУЧАИ ОД КОВИД-19 ВО ГЕРМАНИЈА

/

Во Германија се регистрирани нови 149 смртни случаи поради коронавирус во послените 24 часа, информира Институтот Роберт Кох, цитиран од Ројтерс.

Со овие нови случаи, бројот на починатите во Германија од Ковид-19 се искачи на 732 лица.

Во последните 24 часа потврдени се 5453 нови случаи. Во Германија тие се зголемуваат на 67 366, од кои 16 100 веќе се оздравени.

Претходна статија

ИСТОРИСКИОТ БАРАЖ МАКЕДОНИЈА – КОСОВО ЌЕ СЕ ИГРА ВО ОКТОМВРИ?

Следна статија

АНГЕЛОВСКА НАЈАВИ КРАТЕЊЕ НА НЕПРОДУКТИВНИТЕ ТРОШОЦИ ОД БУЏЕТОТ

Најново од Вести