Облачно и студено со дожд, а на планините снег

/

Денеска времето ќе биде претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Врнежите ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, кога заради заладувањето ќе преминуваат во снег на повисоките и во некои од пониските места. На планините снежната покривка ќе се зголеми, а снежна покривка ќе се формира и на повисоките места особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 3, а максималната ќе достигне од 3 до 9 степени.

Во Скопје претежно облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне до 5 степени.

Во понеделник во утринските часови на места ќе провејува снег, а преку денот облачноста ќе се намали. Поради разведрувањето во вторник минималните температури ќе бидат ниски.

Од среда се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Претходна статија

Полицијата не дозволува, но Бериша „ништо не го спречува“ и протест ќе има

Следна статија

Османи во прва официјална посета на Саудиска Арабија

Најново од Вести