Обвинетите за обидот за убиство на Зијадин Села на 26 јануари седнуваат на обвинителна клупа

//

На 26 јануари почнува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села од крвавиот четврток, дознава „Макфакс“. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите: Оливер Ошавковски, Сашо Сенков, Николче Димитриевски, Александар Јаневски-Тошта, Андреј Мицов, Никола Војминовски, Коста Делов, Стојан Павлески – Кобра, како и Кире Ѓоргиевски и неговиот татко… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Косово со најмногу изречени казни за учество во војната во Сирија и Ирак

Следна статија

Трамп: Не очекувам војна

Најново од Вести