ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА МАЖ НА 70 ГОДИШНА ВОЗРАСТ

Маж од Лабуништа починал на 70 годишна возраст од коронавирус во Градската болница „8-ми Септември“, информираат од министерството за здравство.

Починатиот бил пренесен на 8 април во болницата и веднаш бил приклучен на респораторна машина.Претходна статија

МЗ: 46 НОВОЗАБОЛЕНИ, ВКУПНИОТ БРОЈ ИЗНЕСУВА 663 ИНФЕЦИРАНИ ЛИЦА

Следна статија

БРАКОТ ЗА ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ Е СВЕТО НЕШТО

Најново од Разно