Од ковид-19 почина 28-годишна медицинска сестра од Кичево

/

Пандемијата од ковид-19 зеде уште еден живот на медицинско лице, пренесува „Плусинфо“.

Станува збор за 28-годишна медицинска сестра од општата болница во Кичево која поради компликации од коронавирусот во текот на вчерашниот ден ја загубила битката.

Директорот на општата болницата во Кичево, д-р Станко Трпески за Плусинфо ја потврди информацијата и ја објасни ситуацијата околу починатата 28 годишна медицинска сестра, која не била вакцинирана, поради други здравствени причини.
Целиот напис прочитајте го овде.Извор: zoom.mk

Претходна статија

Околу 600 полициски службеници ангажирани во последното деноноќие за пожарите

Следна статија

Кривична пријава против дебарчанец за предизвикување шумски пожар

Најново од Вести