ОФИЦИЈАЛНО: АРСЕНАЛ ИМА НОВ ТРЕНЕР!

/

Арсенал после цели 22 години има нов тренер. „Топџиите“ денес и официјално потврдија дека нов кормилар ќе биде Унаи Емери.

Откако Венгер објави дека го напушта „Емирати“ медиумите лецитираа со многу имиња за негов наследник, но на крајот раководството се одлучи за шпанскиот стратег.

Унаи Емери потпиша тригодошен договор со Арсенал вреден 15 милиони фунти, односно 17 милиони евра.Извор: Sportski.mkПретходна статија

ИЗЛОЖБА НА ИЛИНА АРСОВА ВО ПРИЛЕП

Следна статија

НИКОЛА ГРУЕВСКИ ОСУДЕН НА 2 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СЛУЧАЈОТ „ТЕНК“

Најново од Истакнато

Невладини организации на македонски Бугари од РС Македонија со осуда за срамниот говор на омраза кон Бугарите и Бугарија на фудбалскиот натпревар меѓу РС Македонија и Бугарија во Скопје

Претставници на 10 граѓански здруженија на граѓани на РС Македонија, со бугарска национална самосвест, испратија писмо