ОФИЦИЈАЛНО: АРСЕНАЛ ИМА НОВ ТРЕНЕР!

/

Арсенал после цели 22 години има нов тренер. „Топџиите“ денес и официјално потврдија дека нов кормилар ќе биде Унаи Емери.

Откако Венгер објави дека го напушта „Емирати“ медиумите лецитираа со многу имиња за негов наследник, но на крајот раководството се одлучи за шпанскиот стратег.

Унаи Емери потпиша тригодошен договор со Арсенал вреден 15 милиони фунти, односно 17 милиони евра.



Извор: Sportski.mk

Претходна статија

ИЗЛОЖБА НА ИЛИНА АРСОВА ВО ПРИЛЕП

Следна статија

НИКОЛА ГРУЕВСКИ ОСУДЕН НА 2 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СЛУЧАЈОТ „ТЕНК“

Најново од Истакнато