ОФИЦИЈАЛНО: БАРСЕЛОНА И НАПОЛИ ЌЕ ИГРААТ ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ НА „КАМП НОУ“

/

Реванш натпреварот од осминафиналето во Лигата на шампиони помеѓу Барселона и Наполи ќе се игра без присуство на публика поради опасност од коронавирусот.

Ова е трет натпревар од осминафиналето во елитата што ќе се игра пред празни трибини по дуелите Валенсија – Аталанта и ПСЖ – Борусија Дортмунд. Натпреварот помеѓу Барселона и Наполи е закажан за 18 март на „Камп Ноу“.

На првата пресметка во Неапол на „Сан Паоло“ заврши 1-1.Извор: Спорт1

Претходна статија

ДЕМОКРАТИТЕ ОД ШЕСТ СОЈУЗНИ ДРЖАВИ ДЕНЕСКА БИРААТ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ

Следна статија

ДОМ ВО ПРЕДИЗБОРНА КОАЛИЦИЈА СО СДСМ

Најново од Вести