Oфицијално: Лацио го доведе првото засилување, човекот – титула пристигнува во Рим!

/

Потпишан е договор на една година со опција истиот да биде продолжен. Првото зимско засилување пристигна во Лацио. Римскиот клуб официјално потврди дека во клубот пристигнува Мартин Касерес. Ургувајскиот дефанзивец кој настапуваше за Верона потпиша договор на една година. Касерес во Верона успеа да се врати во форма, па клубот од Бентегоди се надеваа дека Лацио ќе им го остави до крајот на сезоната на позајмица, но сепак на римјаните им е неопходен дефанзивец па во Рим ќе пристигне веднаш… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Папа Франциско: Нуклеарниот пожар може случајно да почне

Следна статија

СБ: Македонската економија годинава со раст од 3,2 отсто

Најново од Вести