Официјално: Обамејанг е играч на Арсенал!

/

Големиот трансфер кого го очекуваа сите фановите на Арсенал е факт! Пјер Емерик Обамејанг и официјално стана „топџија“.

Трансферт го потврдија и двата клуба, а Арсенал на Борусија Дортмунд за неговиот потпис ќе и плати точно 63,7 милиони евра.

Обамејанг уште вчера пристигна во Лондон, а откако ги помина лекарските прегледи денес официјално стави потпис на 3,5 годишен договор според кој ќе заработува 180.000 фунти неделно.Извор: Sportski.mk

Претходна статија

Нивото на невработеноста во Еврозоната останува ниско

Следна статија

Борусија го договори Батшуаи – нема пречки за Обамејанг!

Најново од Вести