ОГРАБЕН СЕФ ВО ПОШТА ВО БУТЕЛ

/

Непознат сторител во петокот одзел пари од сеф во пошта во Бутел.

„На улицата Натанаил Кучевишки во трговски центар, во објект на пошта, непознат сторител извршил тешка кражба и од метален сеф одзел пари“, соопшти МВР во дневниот билтен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна статија

КОБИ БРАЈАНТ ВО 1998 ГОДИНА ПОЗИРАШЕ СО МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ (ФОТО)

Следна статија

СУДИИ, ПОЛИТИЧАРИ, БИЗНИСМЕНИ УРГИРАЛЕ ЗА КАМЧЕВ ВО ИМПЕРИЈА, МЕЃУ НИВ И КАЦАРСКА

Најново од Вести