ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД ТЕМНИТЕ ДАМКИ НА КОЖАТА СО ДОМАШНА МАСКА

Состојки:
1 морков
1 јајце
1 лажичка маслиново масло

Подготовка:
Земете еден морков и изрендајте го. Ставете едно јајце и мешајте се додека не добиете хомогена смеса. Нанесете од оваа смеса на лицето и вратот со нешни кружни движења. Оставете ја маската да отстои 30 минути а потоа измијте ги лицето и вратот со млака вода. Потоа на лицето нанесете малку маслиново масло.
Оваа маска можете да ја правите во текот на 10 дена. Потоа направете пауза од 7 дена и повторно ќе можете да ја користите 2-3 пати неделно. Само за еден месец темните дамки ќе исчезнат а вашата кожа ќе изгледа посвежо и поздраво.

Слични Објави