ОТКРИЕНИ ШЕСТ НОВИ ВИДОВИ НА КОРОНА ВИРУС КОИ ГИ ПРЕНЕСУВААТ ЛИЛЈАЦИТЕ

/

Научниците информираа дека откриле шест нови типови на корона вирусот кои ги пренесуваат лилјаците, пренесува Фокус.

Новите видови на вирусот корона се пронајдени кај три видови на лилјаци и се верува дека немаат блиска врска со вирусите кои предизвикуваат САРС или МЕРС.

Потврдено е дека три видови на лилјаци носат три досега непознати видови на алфа корона вирус и три видови бета корона вирус.Претходна статија

НАЈМАЛКУ 10 НОВОРОДЕНЧИЊА СЕ ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ТЕМИШВАР РОМАНИЈА

Следна статија

ИТАЛИЈАНСКИ НОВИНАР РАСКАЖУВА КАКО МАФИЈАТА ЈА КОРИСТИ КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

Најново од Вести