Кој го убива МАНУ?!

/

Пишува: Мерсел Биљали/ Либертас Кога САHУ во Србија ја измешаа во дневната политика, настана крвава војна и распад на Југославија. За жал,

Бугарите-Татари и српските генетски признанија

//

Пишува: Светослав Стамов/ Војна и мир Парадигмата на Бугарите-Татарите и античките Македонци-Словени е концепт-темелник на двовековната српска историографија. Таа го уредува светот

„Бугаризираниот“ Самоил, официјална Софија и незапишаните Бугари од РС Македонија

///

Пишува: Атанас Величков Чекајќи го „белиот чад“ од состанокот на Македонско-бугарската мешовита комисија за историски и образовни прашања, што би требало да

Повеќе
//

ВИДЕО: Страшна автобуска несреќа во Хрватска, загинаа 11 лица

Најмалку 11 лица загинаа, а поголем број се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи утринава околу 5,40 часот на хрватскиот автопат А4 во правец кон Загреб, меѓу местата Јарек Бишашки и Подворец, кога автобус со полски национални таблички излетал од патот, јави

Повеќе