Пановски: Не ги малтретирајте прележаните, дајте им 12 месеци рок да се вакцинираат

/

Микробиологот Никола Пановски преку социјалната мрежа facebook, го упати својот последен како што вели тој апел до здравствените власти

„Не ги малтретирајте прележаните, дајте им 12 месеци рок да се вакцинираат, дајте им сертификат. До сега за 18 месеци од почетокот на пандемијата починале 5 лица претходно прележани, а за 6 месеци од вакциналната кампања кај нас починале скоро 200 комплетно вакцинирани. Министре Филипче и премиеру Заев, уште ли верувате дека вакцината штити подобро од природното прележување? Извинете се и сменете ги „врвните експерти“ кои ве убедија во таа глупост. Користете ги вакцините разумно за здравје, за имунитет, не ги потценувајте вакцините, тие не заслужуваат да се вбризгаат со исклучива цел за добивање аусвајс“, напиша микробиологот Никола Пановски на својот facebook профил.Извор: zoom.mk

Претходна статија

Арсовска: Да се избориме заедно за еднаквост на жената

Следна статија

Според Заев Филипче и Хасани се невини, ќе бидат разрешени само директорите на тетовската болница

Најново од Вести