Патничко возило излета од патот кај Хиподром кон обиколницата, сообраќајот во прекин

/

Патничко моторно возило „хонда џип” со скопски регистарски ознаки изутрината излетало од патот на клучката Хиподром кон обиколницата, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Полициски службеници од СВР Скопје се излезени на лице место.

АМСМ во вонреден извештај изутрината во 05.35 часот информираше дека патниот правец Велес – Скопје по обиколницата кај Хиподром е блокиран поради сообраќајна незгода.Претходна статија

Повеќе од 700 Македонци и странци со бугарско потекло годинава ќе учат во бугарските универзитети

Следна статија

МЗ: Изминатата недела дадени се без малку 50.000 први дози на вакцини

Најново од Вести

Без вода делови на Чаир

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваaт дека поради уличен дефект ф 300 мм на Бул. Македонско-косовска