Перез одлучи: Реал на лето го доведува едно од НАЈГОЛЕМИТЕ имиња на светскиот фудбал

Флорентино Перез веќе со години се обидува да го доведе голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Геа, а изгледа дека конечно успеа во намерата да го доведе на „Бернабе“.

Шпанскиот весник, „Don Balon“ пренесува дека најдобриот играч на „Црвените ѓаволи“ во последно време им се доверил на голегите од репрезентацијата, Серхио Рамос и Иско дека наскоро ќе им се придружи во Реал.

Наводно Перез ќе ја примени истата тактика како Барселона за Филипе Кутињо.

Неодамнешната изјава на Кејлор Навас најави вакво сценарио: Голманот во таа прилика изјави дека нема проблем да се бори за место во тимот доколку Реал ги доведе Де Геа или Куртоа, и додаде дека подоборо би останал во Реал, отколку да се пресели во Ливерпул.

Извор: Sportski.mk

Слични Објави