| |

ПЕШАК ПРЕГАЗЕН ВО САРАЈ

На 11.01.2021 во 20,00 часот на крстосница од улица “20” и улица “2” во село Сарај, скопско, Д.Ј.(37) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „форд фокус” удрил во И.С.(49) од село Грчец, скопско, информира МВР.

По незгодата пешакот е пренесен во комплекс клиники “Мајка Тереза” каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Слични Објави