Пилинг од кафе за отстранување на целулитот

/

Негуваната кожа без целулит е желба на секоја припадничка на понежниот пол. Кожата со изглед на кора од портокал е непријател кој многу тешко се отстранува и е потребно доста голем труд. Освен исхраната, жената мора да се послужи и со доста трикови кои истовремено ја негуваат и кожата. Еден од подобрите и поефикасните начини е употребата на пилингот од кафе .

Дејството на пилингот од кафе, ја освежува и хидратизира кожата, а со тоа се топат масните наслаги. Рецептот е доста едноставен. Помешајте две лажици кафеав шеќер, три лажици кафе и неколку капки маслиново масло. Смесата ставете ја во фрижидер добро да се излади, околу 1 час и потоа можете да ја користите. Пилингот од кафе може да се користи повеќе недели ако се стави во тегла или во добро затворен сад. Колку повеќе се користи толку по видливи ќе бидат резултатите.Претходна статија

Најголемата тага во животот на човекот е зависта- Буда

Следна статија

6 едноставни работи што треба да ги правите за вашиот партнер секој ден

Најново од Магазин