ПОЧНУВА СУДЕЊЕТО ЗА СООБРАЌАЈКАТА КАЈ ЛАСКАРЦИ

//

Кривичниот суд во Скопје целосно го одобри обвинителниот акт за сообраќајната несреќа што во февруари годинава се случи кај селото Ласкарци, по што е формиран кривично правен предмет.

„Во однос на повеќе новинарски прашања за обвинителниот акт КО 778/19 поврзан со сообраќајната несреќа која на 13 февруари 2019 година се случи кај селото Ласкарци, ја информираме јавноста дека советот за оценка на обвинителниот акт по разгледување и ценење на фактите и доказите приложени во актот, донесе решение со кое обвинението го одобри во целост“, информираат од Кривичниот суд.

Во несреќата кај Ласкарци загинаа 16 лица, а 37 беа потешко повредени.Извор: МакфаксПретходна статија

БОРИСОВ: ДА НЕ ГУБИМЕ ВРЕМЕ И ДА ЈА ЗАВРШИМЕ ПРУГАТА СКОПЈЕ-СОФИЈА

Следна статија

(ВИДЕО) ГОРИ СИБИР, СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ХЕКТАРИ ПОД ОГАН!

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да