ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА НАЈСКАПАТА ЈАХТА ВО СВЕТОТ (ВИДЕО)

/

Она што ја прави јахтата толку скапа  е тоа што е обложена со злато и платина. Таа содржи 100.000 килограми злато, а еден дел е изработен од платина. Овие материјали биле искористени за палубата, дневната, па дури и тоалетот. Платинската спална соба има статуа направена од коски од диносауруси и парчиња метеорити. Погледнете го видеото:

Претходна статија

УБАВИНАТА НА ЉУБОВТА (ФОТОГРАФИИ)

Следна статија

GIF: МИЛИ ДАМИ ЕВЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ, АКО КОМШИВКАТА ОД КАРШИ ВИ ГО ПРЕЗЕМЕ ДЕЧКОТО

Најново од Магазин