ПОПЛАДНЕВНА ДРУЖБА „ПОЧНИ СО ВОДНО“

//

Планинарското друштво „I love hiking“ по повод седмиот роденден, попладне организира прошетка и дружба „Почни со Водно“. Збирното место е пред основното училиште „Кочо Рацин“.

На настанот е предевидено да се придружат и велосипедисти, а на Водно дружбата ќе продолжи со ди-џеј Метс.Од друштвото предупредуваат да се почитуваат правилата и насоките на организаторот и водичите. Наведените планинарски акции се организирани и движењето, како што велат, се одвива во група предводена од организаторот и водичите.

Претходна статија

МАЈКАТА НА ПИНО СО ПОРАКА ДО РОДИТЕЛИТЕ НА ОСОМНИЧЕНИТЕ: „ИМАТЕ ТРИ ДЕНА”

Следна статија

УНГАРСКИОТ БЕНД „СОНДОРГО“ И „ЏАМБО АГУШЕВИ ОРКЕСТАР“ НА „ОФФЕСТ“

Најново од Вести