|

Поскапуваат горивата од полноќ

Цената на горивата ќе се зголемат за еден денар, објави Регулаторната комисија за енергетика денеска.

Па така од вечерва на полноќ, еден литар ЕУРОСУПЕР-95 ќе чини 76.50 денари, еден литар ЕУРОСУПЕР-98 ќе чини 78.50 денари, додека еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 68.50 денари.

Извор: mk.tv21.tvСлични Објави