|

Повторно се тресе Турција

Силен земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го погоди централниот дел на Турција, јавува EMSC.

Земјотресот е регистриран во 15:50 часот по локално време, а епицентарот бил во близина на Караманмарас.

Засега нема информации за нови жртви и причинета штета.Слични Објави