Празникот Голема Богородица 28 август – неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

/

Успение на Пресвета Богородица – Голема Богородица 28 август (сабота) е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Оттаму на граѓаните од православна вероисповед им го честитаат празникот Успение на Пресвета Богородица – Голема Богородица.Претходна статија

Ангажирани 534 полициски службеници за пожарите во последното деноноќие

Следна статија

Бесими: Средствата од ММФ значат доверба во политиките на Владата

Најново од Вести