ПРЕГАЗЕНО МАЛО ДЕВОЈЧЕ ВО ТЕТОВО: СЕ БОРИ ВО БОЛНИЦА

/

На 12.05.2021 во 15.50 часот во Тетово на улицата„Јане Сандански“, патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.С.Ц.(34) од Тетово удрило во малолетен пешак од Тетово.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди.Повредите биле констатирани во Клиничка болница Тетово каде била пренесена за укажување на лекарска помош.

Претходна статија

ПОПЛАДНЕ ЛОКАЛЕН ДОЖД, ГРМЕЖИ И ЗАСИЛЕН ВЕТЕР

Следна статија

ИСТРАГА „ДВОЈНИК“ : НА МАЖ ПРОДАЛЕ „ЖЕНСКИ“ ПАСОШ

Најново од Вести