Претежно облачно време со повремен дожд

/

Времето денеска ќе биде претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната од 7 до 15 степени.

Во Скопје, претежно облачно, претпладне со повремен дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде 6, а максималната ќе досигне 10 степени.

Од недела следува период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури.Извор: temite.mk

Претходна статија

Филипче со поддршка за Шилегов: Градот целосно се промени и тргна во правилна насока

Следна статија

Затворен патот Дебар-Маврово поради дупка длабока 10 метри

Најново од Вести