ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО И СТУДЕНО И УТРЕ, СНЕГ ВО СЕВЕРНИТЕ И ИСТОЧНИТЕ ДЕЛОВИ

/

Времето и утре ќе се задржи променливо облачно и студено, во северните и источните делови со повремени локални врнежи од снег со послаб интензитет, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува засилен северен ветер (локално и над 60 км/час). Потоа следува период на стабилно време, до сабота со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе бидат под нулата, а дневните ќе бидат во пораст.Претходна статија

РАКОВОДИТЕЛОТ НА МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО СОФИЈА ПОВИКАН НА РАЗГОВОР ВО БУГАРСКОТО МНР

Следна статија

ЦРНА ГОРА РАЗМИСЛУВА ЗА ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ НА ДРЖАВАТА

Најново од Вести

Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој

Голем број инфраструктурни проекти се изведуваат со засилено темпо и да ги испочитуваат роковите за исполнување