Пунктовите за вакцинација ќе работат и утре

/

Министерството за здравство инфомира дека пунктовите за вакцинација во сите здравствени установи низ државата ќе работат во текот на утрешниот ден.

Како што велат од Министерството, граѓаните кои сакаат да се вакцинираат утре ќе може да го направат тоа како и секој друг работен ден.Извор: zoom.mk

Претходна статија

Нови 672 случаи на коронавирус, починаа пет лица

Следна статија

Бугарскиот министер Стоев ја отвори реновираната галерија „Мисија“ на Државниот институт за култура со изложбата „Чудотворни икони и свети реликвии на Балканот“

Најново од Вести