Расте бројот на загинати во немирите во Иран

Нови девет загинати во насилните демонстрации против властите во Иран. Претходно животот го загубија 12 цивили и еден полицаец. Се стравува дека бројот на загинати може уште да расте, а во текот на ноќта уапсени се над 100 луѓе… (Прочитајте го целиот напис овде)