РЕКИ СЕ ИЗЛЕВААТ ВО ЦРНА ГОРА, ПОЖАРНИКАРИ СПАСИЛЕ СЕМЕЈСТВО ВО БАР (ВИДЕО)

//

Како што соопшти Хидрометеоролошкиот институт на Црна Гора, вечерва беше погодена од големо невреме. Нивото на водата на улиците е исклучително високо, па сообраќајот се одвива отежнато по одредени делови, по главниот пат Бар-Сутоморе тече порој, а има и одрони. Реката Железница, достигна критично ниво за излевање.

Во видео кое е објавено на Фејсбук страницата Бар на дланка се гледа дека реката Железница се излева од коритото. Автомобилите кои се затекнале на сообраќајниците се заробени во водата предизвика вистински колапс во сообраќајот.

Службата за заштита и спасување на Бар е на терен откако силниот и силен дожд вечерва ги поплави објектите во населбата Бјелиќи во близина на пругата, пишуваат црногорските медиуми.Претходна статија

ВО РУСИЈА 15.150 ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ЕДЕН ДЕН

Следна статија

13 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ТОШЕ ПРОЕСКИ

Најново од Вести